
Польські ВНЗ партнери
Державні ВНЗ-партнери Польщі
Приватні ВНЗ-партнери Польщі
Для перегляду списку університетів по містам - натисніть на назві міста.
Бидгощ
Білосток
Варшава

Академія ім. Л. Козьмінського

Вища школа гуманітарних наук ім. Б. Пруса

Університет гуманітарно-суспільних наук (SWPS) у Варшаві

Університет Лазарського

Університет Фінансів та Управління

Університет Collegium Civitas

Університет екології та управління у Варшаві

Польсько-японський Університет Комп’ютерних Технологій
Вроцлав
Гданськ
Домброва Гурніча
Катовіце
Краків
Люблін
Ополе
Радом
Суха Безкидзка
Сопот
Торунь
Хожув
Ченстохова
Щецин
Карта Польських ВНЗ - Партнерів МОКУ

З чого почати навчання за кордоном?
Ви вважаєте, що вирішити де, як, коли, і чи взагалі варто навчатися за кордоном — це важке питання?
Насправді все набагато легше. Хоча існує різномаїття напрямків та програм закордонного навчання, та описані нижче 5 кроків, які потрібно пройти перед поїздкою за кордон, вам допоможуть правильно підготовитися до цього важливого вчинку.
1 крок. Оберіть перш за все , чи потрібне саме вам навчання за кордоном?
Звісно, закордонна освіта є надзвичайно престижною, та чи потрібна вона вам?
- Щоб визначитися з цим, обміркуйте такі питання: Чи готові Ви надовго залишити сім'ю та звичне коло спілкування?
- Чи прийде вам до смаку культура незнайомої країни?
- Чи зіграє роль саме навчання за кордоном у Вашому професійному і особистому розвитку?
Якщо на більшість запитань ви сказали “так”, то освіта за кордоном - для Вас. Якщо ж відповідей “ні” більше, то напевно вам потрібно проаналізувати свої прагненя, а лише потім обирати такий шлях.
Насправді, освіта за кордоном є беззаперечно перспективним та цікавим вибором, який дозволяє провести експеримент стати досвідченим студентом, але для цього потрібно ризикнути і змінити звичні умови існування.
2 крок. Потрібно вирішити, коли і де навчатися за кордоном.
Вибір, звичайно, нелегкий, адже варіантів, де навчатись є безліч. Перш за все потрібно визначити, який саме географічний напрямок вас приваблює. Як приклад, ви скоріше б поїхали у велике місто чи навпаки, у передмістя? Вас цікавить англійське чи інакше мовне середовище? Чи зіграє роль можливість вирушати у подорож на вікенд?
Коли ви відповісте на такого роду питання, то зможете проаналізувати свої очікування від місця майбутнього навчання. Тепер вперед його шукати!!!
Після того, як з місцем ви визначились, потрібно визначити, коли ви плануєте здобувати освіту. Традиційно, добре сплановувати такі рішення як мінімум за 9-12 місяців. Більшість навчальних програм передбачають подання заявок хоча б за 6 місяців до початку, тому краще мати час в запасі для підбору і вступу на бажану програму.
3 крок. Вибір навчальної закордонної програми.
Ви визначилися, коли та де бажаєте навчатися. Тепер, серед безлічі варіантів освітніх програм потрібно обрати, яка потрібна вам — літня короткострокова чи повна, розрахована на академічний рік.
При цьому, контакт бажано вести саме з людьми, які є представниками вибраної програми, адже вони зможуть надати докладну інформацію про ціну та перелік послуг, які включаються до навчання (проживання, харчування, трансфер тощо).
4 крок. Порадьтеся з батьками.
Розкажіть своїм батькам про свій вибір здобуття вищої освіти. Так як навчання у закордонних країнах є важливим рішенням, то діалог з сім'єю допоможе скласти план найбільш комфортно. Для цього не останню роль зіграє ваша готовність відповідати на батьківські запитання чи сумніви.
Що ж потрібно з батьками обміркувати?
По-перше, при пошуку роботи досвід міжнародного характеру буде вітатися. У сучасному світі, ринок праці глобалізується і удосконалюється, саме тому досвід навчання і стажування за кордоном дає студентам потрібні контакти і практику. До того ж, проживання далеко від дому теж дається в знаки — молоді люди стають більш самостійними, незалежними та відповідальними. Дехто лише мріє прожити в іншій країні певний час, а не просто приїхати на вихідні, але втілити це в життя є унікальною можливістю для студентів.
Ще одним позитивним моментом є те, що перебуваючи безпосередньо у мовному середовищі, знання іноземної мови стає беззаперечно якіснішим.
Які відповіді потрібно дати перш за все?
- Які освітні програми найбільш цікаві для вас?
- Як можна дізнатися про результати та досягнення попередніх випускників таких програм?
- Чи безпечним і захищеним є дане місце навчання для життя?
- Які варіанти житла доступні вам і яка їх вартість?
- Чи допоможуть вам з пошуком житла чи вам самостійно доведться займатися цим питанням?
- Який рівень житя у країні і які валютні курси?
- Яку суму ви маєте можливість витрачати на розваги?
- Чи виплачуються студентам стипендії?
- Підсумувавши, чи є у вас фінансова можливість це все реалізувати?
5 крок. Фінансовий аспект закордонного навчання.
Фінансове питання викликає, напевно, найбільше дискусій у сім'ях студентів. Проте, не потрібно бути радикально налаштованими, адже закордонні програми передбачають варіанти фінансування навчання, наприклад такі, як різні гранти та стипендії. Про них слід потурбуватися завчасно і пошукати їх різновиди у кількох різних ресурсах.
Якщо фінансове питання ви вже вирішили, то необхідно спланувати свої постійні витрати і розставити пріоритети. Можливо є речі, на яких можна зекономити для отримання задоволення важливіших мрій (наприклад, поїхати в інше місто на екскурсію).